Villa Manitou
| WiFi Wi-Fi | Swimmingpool Endeløs pool Saltvandspool | Aktiviteter Dykning Snorkling Fiskeri Kanosejlads Vandreture |
| Mad/Drikke Bar/ Lounge område | Børnevenlig Tremmesenge/vugger | Aircondition Klimaanlæg |
| Kæledyr Kæledyr tilladt |
Villa Manitou ligger 4 km fra Zoo de Guadeloupe au Parc des Mamelles og repræsenterer en 4 værelsers indkvartering med en terrasse. Villa har 3 badeværelser og et fuldt udstyret køkken.
Ravine Thomas Bain Chaud er ca. 10 minutters kørsel væk. Beliggende inden for 1 km afstand fra Bouillantes centrum, byder villaen på en uforglemmelig ferie. Denne indkvartering er 18 minutters gang fra O Z'Epices med retter af caribisk køkken. Jacques Cousteau's Underwater Reserve ligger ved siden af villaen.
Gæsterne vil nyde havet udsigt fra værelset.
Desmarais busstoppested kan findes inden for 300 meter.
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Parkering
- Sikkerhedspengeskab
- Kæledyr tilladt
Måltider og drinks
- Kedel
- Tørretumbler
- Køkkengrej/ Køkkenredskaber
- Bar/ Lounge område
- Udendørs spiseområde
Aktiviteter og afslapning
- Endeløs pool
- Saltvandspool
- Solseng
- Have
- Dykning
- Snorkling
- Kanosejlads
- Vandreture
- Fiskeri
Services
- Udflugtsassistance/Billetbestilling
På værelset
- Klimaanlæg
- Dagligstue
- Omklædningsområde
- Terrasse
- Spisebord
- Strygeservice
- Vaskemaskine
- Fladskærms TV
- Tremmesenge/vugger
- Brætspil
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- ❓
Hvor kan jeg efterlade min bil under vores ophold i Villa Manitou?
Gæster på Villa Manitou kan parkere deres bil i en parkeringsplads. - ❓
Hvor langt ligger Terre-de-Haut fra Villa Manitou?
Der er 45 km mellem Terre-de-Haut og Villa Manitou. - ❓
Er det tilladt at medbringe kæledyr til Villa Manitou?
Gæsterne vil kunne bo i Villa Manitou med deres kæledyr.